Facebook ile Bağlan
0232 438 8465

ODA KAPISI İMALATINDA YENİ DÖNEM – YARI MAMÜL SATIŞI

 ODA KAPISI İMALATINDA YENİ DÖNEM – YARI MAMÜL SATIŞI

 

Daha önceki yazımızda, gelişen ve değişen kapı sektöründen biraz bahsetmiştik. O konuya tekrar döneceğiz ve eksik kalan yerleri tamamlamaya çalışacağız.

Fakat bugün bu konun başka bir boyutu olan yarı mamül üretimi ve satışı üzerinde durmak istiyorum. Önceki yazımızda (önceki yazı için tıklayınız ) bahsettiğimiz üretim şeklinde çalışan fabrikaların bir kısmı aynı zamanda ürünleri yarı mamül olarak da pazarlayacaklardır.  Yani hazır kapı yüzeyi, hazır kasa profili, hazır pervaz profili ve cam çıtaları gibi. Bu tür pazarlama özellikle mutfak ve mobilya imalatçılarının çok işine yarayacaktır. Sadece kanat içi iskelet yapacak ve presleyecekler. Daha sonra ise kasayı kesip toplayacaklar hepsi bu. Bu açıdan bakıldığında ise imalatçı atölyelerin işleri biraz daha kolaylaşacak. İster hazır kapı alacaklar, isterlerse de yarı mamül alarak imalat yapacaklar. Kendilerinin işine ne gelirse o şekilde çalışacaklar.

Peki bu ürünleri nereden alacaklar?

Büyük ihtimalle mdf, panel yüzey gibi ürünleri aldıkları toptancılardan bulabilecekler. Ayrıca gelişen internet ve lojistik sektörü sayesinde kredi kartlarıyla taksitli olarak bu firmaların eticaret

(örnek için tıklayınız) sitelerinden de alabilecekler. Bunun dışında bölgesel küçük imalatçılarda bu firmaların üretici bayileri olacaklar ve aynı zamanda yarı mamül satışı da yapacaklar.

Mobilyacı ve imalatçıların bu konuya eğilmesi kendileri açısından oldukça önemli görünüyor. Çabuk başlayanlar öne geçecek.

Sizin de çabuk başlayanlardan erken görenlerden olmanız dileğiyle.

Saygılar


YorumlarBu Yazıya Yorum Yapın

*Ad Soyad :
*Yorumunuz :
  Yorum Yap

Ultra Viole Kapı Ürünleri

350,00 TL + KDV
413 TL
Hemen Al
0,00 TL + KDV
0 TL
Hemen Al
490,00 TL + KDV
578,20 TL
Hemen Al
650,00 TL + KDV
767 TL
Hemen Al